DJI Mavic 3M Yeni Özelliklere Kavuşuyor

DJI Mavic 3M Yeni Özelliklere Kavuşuyor
  • 04 Sep 2023
  • Haberler
  • 178

DJI Mavic 3M Yeni Özelliklere Kavuşuyor

DJI Mavic 3 Multispectral, diğer adıyla Mavic 3M drone için yeni bir donanım yazılımı paketi indirilmeye hazır. Hava aracı aygıt yazılımı sürümünü 07.01.10.03'e yükselten en son güncelleme, birkaç yeni özellik ekliyor ve uzaktan kumanda için önemli optimizasyonlar getiriyor.

 

DJI tarafından paylaşılan sürüm notlarına göre, Mavic 3M drone için yeni ürün yazılımı güncellemesi, RGB kamera için çeşitli hassas tarım ve çevresel izleme senaryolarında kullanılabilecek bir JPEG görüntü kalitesi ayarı ekliyor. Ayrıca, multispektral kameralar için TIFF-16bit veya TIFF-8bit'i destekleyen yeni bir multispektral format ayarı ekliyor.

 

Bir diğer önemli özellik ise, uçağın acil inişi veya uçağın bilinen son koordinatları hakkında bilgi almak için uçma gibi senaryolarda kullanılabilen "Drone'umu Bul" işlevinin eklenmesidir. DJI Mavic 3 Enterprise ve Mavic 3 Thermal drone'ları da bugün yeni bir ürün yazılımı güncellemesiyle bu özelliğe kavuştu.

 

DJI Mavic 3M tarımsal drone'a v07.01.10.03 ürün yazılımı aracılığıyla getirilen diğer yeni özellikler ve iyileştirmeler aşağıdaki gibidir:

 

- Hava aracının bağlantısı kesildiğinde indirilen fotoğraf ve videoları Albüm'de görüntüleme özelliği eklendi.

- Kilit açma lisanslarını çevrimdışı içe aktarma özelliği eklendi.

- Ara nokta eylemleri için Sabit Açılı Çekim eklendi. Gimbal eğimini, hava aracı yönünü ve kamera dijital yakınlaştırmasını ayarlayabilirsiniz.

- Ürün yazılımının düşürülmesinden kaynaklanan anormalliği önlemek için uzaktan kumandanın ürün yazılımı uyumluluğu optimize edildi.

- DJI SmartFarm platformuna haritalama fotoğrafları yüklemenin etkileşimli deneyimi optimize edildi.

- Daha fazla ikincil geliştirme işlevi sağlamak için Payload SDK optimize edildi.

- İstemler gibi bazı DJI Pilot 2 bilgileri optimize edildi.

- Üçüncü taraf yazılım desteğini geliştirmek için EXIF alanı değiştirildi.

- Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için bilinen sorunlar düzeltildi.

 

Hava aracı donanım yazılımını güncellemenin yanı sıra, uzaktan kumanda donanım yazılımını v02.01.00.03, DJI Pilot 2 uygulamasını v7.1.0.24, DJI Terra'yı v3.8.0, DJI Assistant 2 (Enterprise Series)'i v2.1.10 ve MG için DJI Assistant 2'yi v2.1.3 olarak güncellediğinizden emin olun.