DJI Mavic 3E ve 3T Drone'umu Bul Özelliğine Kavuşuyor

DJI Mavic 3E ve 3T Drone'umu Bul Özelliğine Kavuşuyor
  • 04 Sep 2023
  • Haberler
  • 646

DJI Mavic 3E ve 3T Drone'umu Bul Özelliğine Kavuşuyor

DJI, popüler ticari drone serisi Mavic 3 Enterprise için yeni ürün yazılımı güncellemelerini yayınladı. Hem Mavic 3E hem de Mavic 3T (T termal sensörü gösterir), kayıp bir DJI drone'u kurtarmanın en kolay yollarından biri olan "Drone'umu Bul" da dahil olmak üzere bir dizi kullanışlı özelliğe kavuşuyor.

 

DJI Mavic 3E ve 3T drone kullanıcıları artık hava araçlarını 07.01.10.03 sürümüne güncelleyebilirken, uzaktan kumanda da v02.01.00.03 sürümüne yükseltilebiliyor. Aynı zamanda, Pilot 2 uygulaması ve DJI Assistant 2 sırasıyla v7.1.0.24 ve v2.1.10 sürümlerine güncellenebilir.

 

Bu yeni aygıt yazılımı güncellemesinin en önemli özelliklerinden biri, uçağın acil inişi veya uçağın bilinen son koordinatları hakkında bilgi almak için uçma gibi senaryolarda kullanılabilen "Drone'umu Bul" işlevidir. DJI'ın tüketici drone'ları ve birçok ticari modeli de birkaç yıldır bu özelliğe sahipti, ancak teknoloji devi bunu yalnızca şimdi Mavic 3E ve 3T için kullanılabilir hale getirdi.

 

Yeni yazılım paketi ile getirilen diğer iyileştirmeler aşağıda listelenmiştir:

- Hava aracının bağlantısı kesildiğinde indirilen fotoğraf ve videoları Albüm'de görüntüleme özelliği eklendi.

- Kilit açma lisanslarını çevrimdışı içe aktarma özelliği eklendi.

- Ara nokta eylemleri için Sabit Açılı Çekim eklendi. Gimbal eğimini, hava taşıtı yönünü ve kamera yakınlaştırmasını ayarlayabilirsiniz.

- Ürün yazılımının düşürülmesinden kaynaklanan anormalliği önlemek için uzaktan kumandanın ürün yazılımı uyumluluğu optimize edildi.

- Daha fazla ikincil geliştirme işlevi sağlamak için Payload SDK optimize edildi.

- İstemler gibi bazı DJI Pilot 2 bilgileri optimize edildi.

- Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için bilinen sorunlar düzeltildi.